شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۷,۱۲:۱۰
 

اخبار

دولابی : درشت دانگی ساخت و سازها در بوشهر باید ترویج شود
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر بوشهر خواستار ارائه لایحه ای برای تشویق درشت دانگی در ساخت و سازهای این شهر شد.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر بوشهر خواستار ارائه لایحه ای برای تشویق درشت دانگی در ساخت و سازهای این شهر شد.
به گزارش «روابط عمومی شورا »؛ پویا دولابی در نطق خود در جلسه شورا خطاب به معاون شهرسازی شهرداری اظهار داشت: تجمیع پلاک های کوچک و ترویج درشت دانگی در شهر بوشهر می تواند با مشوق هایی نظیر طبقه یا واحد اضافه صورت بگیرد و مشکلاتی که اکنون در اغلب نقاط و معابر از واحدهای کوچک شاهدیم، کاهش یابد.

دولابی افزود: مثلا در گذر 10 متری قدم به قدم درب پارکینگ و درب نفر رو ایجاد و فضایی برای پارکیینگ یا ایجاد باغچه شهری وجود ندارد، درحالی که می توان با مشوق هایی که طراحی می گردد، شهروندان را ترغیب کرد که پلاک های کوچک را تجمیع کرده و شاهد ساخت و ساز در فضاهای درشت گونه باشیم.

وی با اشاره به اینکه چنین طرحی از سال های گذشته در شهرهای بزرگ کشور در حال اجراست و به زیبایی سیما و منظر هم منجر شده، خاطرنشان کرد: اکنون برای زمین های زیر 300 متر در شهرداری 25 متر اضافه بنا تعلق می گیرد که این رویه باعث شده حتی افرادی هم که زمین های 500 متری دارند، برای بهره مندی از مزایای ساخت و ساز در زمین های کوچک، به سمت تفکیک و کوچک کردن زمین خود حرکت کرده و شاهد هستیم در برخی گذرها، همه جا درب پارکینگ و نفر رو می باشد و جایی برای پارکینگ وجود ندارد.

عضو شورای شهر بوشهر در بخش دیگری از نطق خود، با بیان اینکه باید هزینه تخلفات ساختمانی در شهر را بالا برده و در مقابل هزینه دریافت پروانه و ساخت و ساز قانونی کاهش یابد، خواستار پیگیری شهرداری در این خصوص شد.

در همین زمینه، خورشیدیان معاون شهرسازی شهرداری بوشهر اظهار داشت: بزودی ارزش های معاملاتی که ملاک عمل کمیسیون ماده 100 در زمینه تخلفات ساختمانیمی باشد، در حال تغییر است که بعد از حدود 10 سال اصلاح می شود و امیدواریم تا حدودی منجر به بالا رفتن هزینه های ساخت و ساز بی ضابطه شود.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۳۷
تعداد کلیک: ۴۵

اظهار نظر


نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شورای اسلامی شهر بوشهر می باشد.